Sticker baskı da denilen etiket baskı, Kuşe etiket, 1. Hamur etiket veya özel etiket kağıtlarına basılabilen etiket baskılarınız renkli ve siyah beyaz olarak basılabilmektedir. İsteğe bağlı özel kesim makinamız ile kesimli olarak veya bütün olarak teslim edilmektedir.

Etiket Baskı Nedir?

Etiket baskı, kuşe kâğıda basılan ve arkasında yapışkan bulunan kâğıtlara verilen isimdir. Söz konusu kağıdın üzerinde firmaya tasarımlar ve dizaynlar bulunur. Bunun yanında firmanın adresi ve bir kısım başka bilgiler de etiket baskı üzerinde bulunabilir. Burada esas olan firmanın bu kapsamdaki taleplerinin dikkate alınmasıdır. Etiket baskı çalışması ile birlikte firmanın işlerini kolaylaştırmak esas olduğu gibi kurumsal kimliğin de güçlendirilmesi amaçlanır.

Yapışkanlı etiket baskı, firmanın rutin faaliyetlerinin kolaylıkla yürütülmesini sağladığı gibi firmanın reklamının yapılmasında da çok etkilidir. Yasal zorunluluk olması nedeniyle günümüzde satışı yapılan birçok ürünün üzerinde etiket baskı bulunmaktadır. Özellikle kimyasal madde bulunan ürünlerin ambalaj kısmında bulunan etiketleri bu duruma örnek olarak verebiliriz. Bahse konu ürünün geniş bir yelpazede kullanıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Reklam ya da yasal zorunluluk olduğundan etiket baskı kullananların firmaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Uzun yıllardır kullanılan söz konusu baskı ürünlerinin, bundan sonraki süreçte de önemini yitirmeden kullanılacağı düşünülmektedir.

Adıyaman Ozalit olarak bünyemizde bulunan dijital baskı makineleri ile etiket baskıda farklı çeşitlerde etiket çeşitlerinin baskı işlemi yapılmaktadır. Söz konusu ürünler arasında barkodlu etiket baskı, kapatıcı etiket baskı, fiyat etiketleri, şeffaf ya da içten yapıştırmalı olan etiketler gelir. Dijital baskı teknolojisi kullanılarak üretilen söz konusu ürünlerin yapımında profesyonellik ön plana çıkmaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan yetkin personel tarafından tasarım ve üretim işlemi son derece titiz şekilde yürütülmektedir.

Üretim aşamasına geçilmeden önce sektör faaliyetleriniz ve taleplerinize uygun şekilde etiket baskı merkezinde tasarım çalışması yapılmalıdır. Söz konusu tasarımı kendiniz yapabileceğiniz gibi bu işlem için firmamızın uzman personelinden de destek alabilirsiniz. Tasarım işleminin tamamlanmasını müteakip süratle üretim aşamasına geçilecek ve kısa sürede etiket baskı ürünleri tarafınıza teslim edilecektir.

Etiket Çeşitleri ve Basımı

İşletmemiz bünyesinde yapılan baskı çeşitlerinden biri de şeffaf etiket baskı uygulamasıdır. Özel bir amaçla üretilen bu etiketler, yapışkanlı olup hammaddesi plastik esaslıdır. Şeffaf sticker malzemenin üzerine baskı yapılır. Şeffaf olması nedeniyle bu etiketin görünürlüğü daha az olsa da arkadaşını göstermesi bir tercih sebebidir. Dijital baskı makineleri ile sticker baskı işleminin kısa sürede yapılması ve etkin sonuçlar alınması mümkündür.

Yapılan işlemlerden biri de logo etiket baskı işlemidir. Üzerinde firma logosunun olduğu ürünler ile kurumsal bakış açısına katkı sağlanması mümkündür. Pratik şekilde tasarım ve baskısı yapılan ürünler güvenilir şekilde adresinize gönderilmektedir.

Her türlü etiket baskı işleminin yapılmasında bir kısım hususları ve tavsiyeleri dikkate almanız gerekir. Bu kapsamda aşağıdaki önerileri dikkate alarak firma amacına hizmet eden en optimum etiketin basılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Baskı işleminde hangi argümanların kullanılacağını doğru şekilde belirleyin.
  • Baskı için kullanılacak olan malzemenin kalitesini ve ölçüsünü belirtin.
  • Baskının uzun ömürlü olması için kaliteli baskı malzemesinin kullanılmasını tercih edin.
  • Etiket baskının aynı zamanda etkin bir reklam aracı olduğunu da unutmayın.

Adıyaman Ozalit olarak sizlere her daim en iyi şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz. Baskı işleminin sağlıklı şekilde yapılması ve firma amaçlarınıza etkin şekilde hizmet etmesi için arz ettiğiniz sonucu alacağınıza emin olabilirsiniz. Siz de baskı işlemleri için web sitemizdeki iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.